środa, 17 stycznia 2018

MASA O PIENIĄDZACH POLSKIEJ MAFII


Poniżej kartka przygotowana na  grudniowy etap Kwiatowej Wymianki Kartkowej organizowanej przez Lidkę/Czarną Damę z Misiowego Zakątka.
Książkowo druga część wspomnień Masy - nawet nie wiedziałam, że serial Odwróceni  i film Świadek koronny, które lata temu obejrzałam z dużym zainteresowaniem, zostały zrealizowane właśnie na podstawie jego wspomnień, choć tematyka książek od razu skojarzyła mi się z tymi ekranizacjami.


Wrócę na chwilę do części pierwszej, zatytułowanej  Masa o kobietach polskiej mafii. Większa część książki to samcze przechwałki typu ile to ja kasy nie miałem, w jakich lokalach to ja nie bywałem, jakimi samochodami to ja nie jeździłem, jakich panienek to ja niewyobracałem, z jakim towarzystwem to ja się nie zadawałem.O prawdziwych kobietach polskiej mafii tyle co kot napłakał, czyli nie więcej niż jakieś ćwierć książki, a nawet mniej. Co prawda autorzy we wstępnie zaznaczyli, że książka będzie poświęcona wszystkim kobietom mającym coś wspólnego z mafią - zarówno panienkom do przelotnego zaliczenia, o których zaopomina się zaraz po, jak i tym, które mafią kierowały lub miały wpływ na kierujących nią i nie ukrywam, że o właśnie takich kobietach chciałabym poczytać, a tu o nich prawie nic.

Do poczytania :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję :-)